POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Meta: Adem Demaçi, model për shqiptarët si sakrifikohet për atdheun

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta deklaroi se Adem Demaçi është modeli më i mirë për shqiptarët se si duhet të sakrifikohet. ‘Në jetën e tij ai asnjëherë nuk u dorëzua e nuk u step. I dashur baca Adem, jeta jote ishte luftë dhe ti këtë luftë e fitove, jeta jote ishte sakrificë, por ti ia dole t’i kalosh ato me urtësi e qetësi. Ti je njeriu, prindi, shoku e miku përherë pranë. Sot fjalët janë të mangta për ty, sot dhimbja e rëndë është sa një mal. Prehu në paqe heroi ynë’ tha Meta.


Lajmi kryesor:

I jepet lamtumira e fundit Adem Demaçit, vajza: Kisha një baba që e ndava me të gjithë shqiptarët


d.ba.
Komento